Centrum Mody Ślubnej - Szczecin Partner honorowy 2021 Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych
Slide background

Kolekcja Victoria Soprano

czytaj więcej

Slide background

Kolekcja Allegresse

czytaj więcej

Slide background

Kolekcja Victoria Soprano

czytaj więcej

Suknię ślubną wybierałaś długo, aby w ten wyjątkowy dzień w życiu wyglądać zjawiskowo. Teraz pozostały już tylko wspomnienia, obrączka na palcu, mąż u boku i… wymarzona kreacja w szafie. Czy suknia ślubna jest jednorazowa? Wcale tak nie musi być! Przy odrobinie kreatywności i chęci można stworzyć z niej elegancką suknię wieczorową.

Czy każdą suknię ślubną można przerobić?

Teoretycznie z każdej sukni ślubnej można stworzyć coś nowego. Prawda jest jednak taka, że nie zawsze efekt będzie zgodny z oczekiwaniami. Jeśli więc nie chcesz, aby twoja kreacja weselna nie była jednorazowa, już podczas jej wyboru powinnaś pomyśleć o możliwościach późniejszych przeróbek. Wiele zależy od samej tkaniny. Przykładowo, na suknię wieczorową z powodzeniem nadają się tiule, satyny i koronki. Z kolei zwiewny muślin może posłużyć do wykonania sukienki na co dzień. Z oczywistych względów najwięcej możliwości zapewniają klasyczne, uniwersalne materiały.

Pewne trudności przy przeróbkach mogą pojawić się w przypadku bogato zdobionych sukienek typu księżniczka z cekinami, ornamentami i przeszyciami. W tym przypadku lepiej sprawdzą się skromniejsze kreacje lub takie, przy których drobne elementy dekoracyjne można łatwo i bezinwazyjnie odczepić.

Nowe życie sukni ślubnej

Nadawanie nowego życia ubraniom to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale i ekologiczne. Dotyczy to również sukni ślubnych, które kosztują niemało i trzeba poświęcić sporo czasu na znalezienie idealnej. Dlatego warto zadbać o to, aby ten trud nie poszedł na marne. To, w jaki sposób modyfikujesz kreację ślubną, zależy tylko od ciebie. Możesz ją skrócić, rozdzielić górę od dołu w celu uzyskania ozdobnej bluzki i spódnicy, a nawet kreatywnie przefarbować.

Z eleganckiego materiału można wykonać zarówno minimalistyczną, prostą kreację, jak i nieco bardziej ozdobną. Co więcej, oddzielając poszczególne detale ozdobne, np. koronki, cekiny, guziki, możesz ich użyć w całkowicie innym projekcie. Z powodzeniem można też doszyć dodatkową kolorową tkaninę, co sprawi, że sukienka nabierze zupełnie innego charakteru. Troszkę koronki czy koralików i można stworzyć niezwykle gustowną i niepowtarzalną kreację na wieczorne wyjście. Do innych często wykonywanych przeróbek zaliczyć można też skrócanie, zwężenia (jeśli jest za szeroka), zamiana wierzchniej warstwy na wybrany kolor itd.

Jak się zatem okazuje, możliwości na przerobienie sukni ślubnej jest całkiem sporo. Przy odrobinie umiejętności i kreatywności stworzysz wyjątkową kreację wieczorową, która posłuży ci przez długi czas.