Centrum Mody Ślubnej - Szczecin Partner honorowy 2021 Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych
Slide background

Kolekcja Victoria Soprano

czytaj więcej

Slide background

Kolekcja Allegresse

czytaj więcej

Slide background

Kolekcja Victoria Soprano

czytaj więcej

Dzień ślubu to dla sukni ślubnej kulminacyjny moment. Jest ona wcześniej odpowiednio przygotowana przez salon i zabezpieczona w pokrowcu. W dniu ślubu wystarczy tylko założyć swoją wymarzoną kreację. Jednak to, co ją czeka później, najczęściej trudno przewidzieć. Poznaj nasze praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak postępować z suknią ślubną, aby zachowała swój nienaganny wygląd przez całe przyjęcie.

Co zrobić jeszcze przed ślubem?

Przed ślubem zachęcamy do tego, aby jak najwięcej dowiedzieć się na temat materiału, z którego została wykonana suknia. Dzięki temu będziesz wiedzieć, co zrobić, gdy przypadkowo pojawią się na niej plamy np. z błota, szampana, wina, jedzenia itd. Na wszelki wypadek przygotuj też igłę i nitkę w kolorze kreacji, aby móc sprawnie usunąć szkody zaistniałe w wyniku rozerwania materiału.

Staraj się również, aby suknia ślubna była możliwie jak najlepiej dopasowana do sylwetki, a jednocześnie wygodna. Dzięki temu będziesz mieć zapewnioną swobodę ruchu, a to pozwoli uniknąć różnych krępujących sytuacji.

Skorzystaj z pomocy druhny

Zaufana, pomocna druhna jest na wagę złota. To osoba, która zapewni ci wsparcie również w różnych sytuacjach związanych z suknią ślubną, np. w toalecie. Jeśli podczas ślubu poczujesz, że nadszedł moment, w którym musisz udać się „w ustronne miejsce”, poproś druhnę o asystę. Jej wsparcie przyda się również wtedy, gdy potrzebujesz dodatkowej pary rąk do przytrzymania lub estetycznego ułożenia warstw sukni np. podczas zdjęć.

Im lepiej dobrana suknia ślubna, tym łatwiejsza jej „obsługa” w dniu ślubu. Warto też zwrócić uwagę na dobrej jakości materiały oraz precyzję wykonania wszelkich detali. Pamiętaj też, że nawet jeśli w trakcie przyjęcia Twojej sukni przytrafi się „jakaś przygoda”, zapewne goście nie zwrócą na to uwagi.