Centrum Mody Ślubnej - Szczecin Partner honorowy 2021 Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych
Slide background

Kolekcja Victoria Soprano

czytaj więcej

Slide background

Kolekcja Allegresse

czytaj więcej

Slide background

Kolekcja Victoria Soprano

czytaj więcej

Ślub to długo wyczekiwany dzień przez większość kobiet. Panie pragną wyglądać jak najpiękniej podczas tego wydarzenia. Właśnie dlatego wiele tygodni przed uroczystością rozglądają się za fryzjerem i kosmetyczką oraz wykonują próbne makijaże i fryzury. Jednak najważniejszym elementem stylizacji jest oczywiście suknia ślubna. Jej wybór nie jest prosty, ponieważ przyszła Panna Młoda chce wyglądać pięknie, a jednocześnie czuć się komfortowo w wybranej kreacji. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając suknię ślubną?

Figura i styl przyszłej Panny Młodej 

Paniom, które odwiedzają salon sukien ślubnych, często zależy na tym, aby wyglądać w sukni ślubnej jak najlepiej, a jednocześnie by wpasowała się w obowiązujące trendy. Jednak takie podejście nie zawsze jest właściwe, ponieważ nie zawsze to, co jest najmodniejsze w konkretnym sezonie, pasuje i podkreśla figurę danej osoby. Ważniejsza jest figura przyszłej Panny Młodej. To właśnie od niej zależy, jak kreacja będzie się na niej prezentować. Możemy wyróżnić kilka podstawowych typów figury:

  • litera A, czyli tak zwana gruszka. Na takiej sylwetce najlepiej będzie wyglądać suknia podkreślająca talię i szczupłe plecy,
  • litera Y, która wyróżnia się szerokimi ramionami i węższymi biodrami. Wówczas najlepiej będzie wyglądała kreacja z zakrytą górą,
  • litera H, czyli popularne jabłko. W takim przypadku najlepiej wybrać suknię ślubną, która podkreśli biust i nieco zamaskuje biodra i brzuch,
  • litera X to klepsydra, na której właściwie każda kreacja będzie wyglądała dobrze. Wybierając suknię, warto zwrócić uwagę na wzrost kobiety.

Oczywiście oprócz sylwetki ważny jest również styl przyszłej Panny Młodej, która powinna czuć się komfortowo w tym szczególnym dniu.

Co jeszcze jest ważne podczas wyboru sukni ślubnej? 

Figura przyszłej Panny Młodej to jedno z ważniejszych kryteriów wyboru kreacji. Oprócz tego powinna też zwrócić uwagę na to, jak będzie wyglądała u boku przyszłego męża oraz na to, jaki jest styl wesela. Inna suknia i biżuteria ślubna sprawdzi się na minimalistycznym weselu, a inna na przyjęciu w stylu boho czy na przykład na statku. Kolejną kwestią jest pora roku – jesienią czy zimą warto sięgnąć po nieco bardziej zabudowane modele i zadbać o dobór nakrycia wierzchniego.