Centrum Mody Ślubnej - Szczecin Partner honorowy 2021 Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych
Slide background

Kolekcja Margarett

Znana i ceniona Polska marka, suknie są indywidualnie szyte na miarę. Istnieje możliwość uszycia size+

czytaj więcej

Slide background

Kolekcja Allegresse

czytaj więcej

Slide background

Kolekcja Margarett

Znana i ceniona Polska marka, suknie są indywidualnie szyte na miarę. Istnieje możliwość uszycia size+

czytaj więcej

Ślub to długo wyczekiwany dzień przez większość kobiet. Panie pragną wyglądać jak najpiękniej podczas tego wydarzenia. Właśnie dlatego wiele tygodni przed uroczystością rozglądają się za fryzjerem i kosmetyczką oraz wykonują próbne makijaże i fryzury. Jednak najważniejszym elementem stylizacji jest oczywiście suknia ślubna. Jej wybór nie jest prosty, ponieważ przyszła Panna Młoda chce wyglądać pięknie, a jednocześnie czuć się komfortowo w wybranej kreacji. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając suknię ślubną?

Figura i styl przyszłej Panny Młodej 

Paniom, które odwiedzają salon sukien ślubnych, często zależy na tym, aby wyglądać w sukni ślubnej jak najlepiej, a jednocześnie by wpasowała się w obowiązujące trendy. Jednak takie podejście nie zawsze jest właściwe, ponieważ nie zawsze to, co jest najmodniejsze w konkretnym sezonie, pasuje i podkreśla figurę danej osoby. Ważniejsza jest figura przyszłej Panny Młodej. To właśnie od niej zależy, jak kreacja będzie się na niej prezentować. Możemy wyróżnić kilka podstawowych typów figury:

  • litera A, czyli tak zwana gruszka. Na takiej sylwetce najlepiej będzie wyglądać suknia podkreślająca talię i szczupłe plecy,
  • litera Y, która wyróżnia się szerokimi ramionami i węższymi biodrami. Wówczas najlepiej będzie wyglądała kreacja z zakrytą górą,
  • litera H, czyli popularne jabłko. W takim przypadku najlepiej wybrać suknię ślubną, która podkreśli biust i nieco zamaskuje biodra i brzuch,
  • litera X to klepsydra, na której właściwie każda kreacja będzie wyglądała dobrze. Wybierając suknię, warto zwrócić uwagę na wzrost kobiety.

Oczywiście oprócz sylwetki ważny jest również styl przyszłej Panny Młodej, która powinna czuć się komfortowo w tym szczególnym dniu.

Co jeszcze jest ważne podczas wyboru sukni ślubnej? 

Figura przyszłej Panny Młodej to jedno z ważniejszych kryteriów wyboru kreacji. Oprócz tego powinna też zwrócić uwagę na to, jak będzie wyglądała u boku przyszłego męża oraz na to, jaki jest styl wesela. Inna suknia i biżuteria ślubna sprawdzi się na minimalistycznym weselu, a inna na przyjęciu w stylu boho czy na przykład na statku. Kolejną kwestią jest pora roku – jesienią czy zimą warto sięgnąć po nieco bardziej zabudowane modele i zadbać o dobór nakrycia wierzchniego.