Centrum Mody Ślubnej - Szczecin Partner honorowy 2021 Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych
Slide background

Kolekcja Victoria Soprano

czytaj więcej

Slide background

Kolekcja Allegresse

czytaj więcej

Slide background

Kolekcja Victoria Soprano

czytaj więcej

Wybór sukni ślubnej jest jednym z najważniejszych momentów w całej masie przygotowań do ceremonii zaślubin. Każda panna młoda chce, aby jej suknia ślubna była wyjątkowa, i odpowiednio podkreślała atuty, maskując niedoskonałości. Suknia ślubna powinna zostać odpowiednio wybrana, aby panna młoda czuła się w niej dobrze. Aby odpowiednio dobrać suknię ślubną, przed przymiarką należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Jak odpowiednio przygotować się do pierwszej przymiarki?

Przymiarki sukni ślubnej są złożonym procesem, wymagającym czasu. Z tego powodu, wybierając się na przymiarkę, warto zarezerwować na nią wolny dzień lub chociaż kilka godzin. Dzięki temu panna młoda będzie mogła spokojnie obejrzeć wszystkie kreacje, przymierzyć je i zastanowić się nad wyborem. Dobrze, jeżeli panna młoda przychodzi na przymiarki wypoczęta i wyspana, a nie w biegu z pracy. Dzięki temu lepiej skupi się na przymiarkach i wyborze, bez niepotrzebnego stresu i zniecierpliwienia.

Planując przymiarki sukni ślubnej należy pamiętać o odpowiednim doborze bielizny. Założenie cielistej, dopasowanej bielizny pozwoli na odpowiednie dopasowanie sukni, a bielizna nie będzie prześwitywać czy odznaczać się pod suknią. Najlepszym wyborem będzie biustonosz w stylu bardotki, co sprawi że nie będzie wystawał spod przymierzanej sukni. Bardzo ważna jest punktualność. Przyjście na czas do salonu pozwoli na poświęcenie klientce odpowiedniej ilości czasu. Spóźnianie się może spowodować nałożenie się dwóch przymiarek, przez co personel nie będzie w stanie być z każdą z panien młodych przez cały czas trwania przymiarki.

Panna młoda na przymiarce powinna mieć pełny makijaż i ułożoną fryzurę. Wiele sukien ślubnych prezentuje się całkowicie inaczej, w zależności od tego czy panna młoda ma makijaż wieczorowy czy dzienny. Odpowiednia fryzura i makijaż pozwolą pannie młodej zobaczyć, jak będzie prezentować się w najważniejszym dniu jej życia, ponieważ tak naprawdę podczas ślubu i wesela mało która panna młoda znajduje chwilę, aby przejrzeć się w lustrze.

Na przymiarkę warto zabrać zaufane i bliskie osoby, pamiętając o międzypokoleniowej różnicy zdań. Przypadkowe koleżanki z pracy oraz mniej życzliwe przyjaciółki nie są dobrymi doradcami. Niekiedy na przymiarce pojawia się Narzeczony Klientki. Dopóki nie zaczynie porównywać swojej przyszłej małżonki do modelki z katalogu albo zachwycać się każdym elementem sukni ślubnej, może być pomocny przy wyborze.

W przypadku, gdy na przymiarki musimy zabrać ze sobą dziecko, zadbajmy o to, by miało ono opiekuna. Salon sukni ślubnych nie jest miejscem bezpiecznym dla najmłodszych. Dzieci w wózkach nie stanowią zagrożenia dla drogiego i asortymentu wystroju, na który często składa się wiele elementów szklanych, jednak dokazujące samodzielnie mogą ulec wypadkowi lub spowodować zniszczenia. Za zniszczony towar odpowiadają rodzice. Warto więc rozważyć pozostawienie pociechy pod opieką odpowiedzialnej, czujnej osoby. Dodatkowo dziecko pod opieką nie będzie odciągało uwagi przyszłej Panny Młodej od sedna, czyli od tego, aby w sukni wyglądała pięknie.

Zastosowanie powyższych porad pozwoli nie tylko usprawnić proces przymiarek sukni ślubnej, ale także ułatwi wybór idealnej sukni.