Centrum Mody Ślubnej - Szczecin Partner honorowy 2021 Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych
Slide background

Kolekcja Victoria Soprano

czytaj więcej

Slide background

Kolekcja Allegresse

czytaj więcej

Slide background

Kolekcja Victoria Soprano

czytaj więcej

Suknia ślubna z gorsetem doskonale podkreśla i modeluje sylwetkę. Gorset, najczęściej koronkowy, to istotny element sukien typu księżniczka. Czy jednak każda Panna Młoda będzie się w nim dobrze prezentować? Jakie kobiety mogą z powodzeniem pozwolić sobie na stylowy gorset w dniu swojego ślubu? Kilka wskazówek w dalszej części naszego wpisu.

Gorset niejedno ma imię

Rodzajów gorsetów jest tak naprawdę wiele. Różnią się nie tylko swoją budową, ale i zapięciem. Zasadniczo wyróżniamy dwa podstawowe typy:

  • gorset, który kończy się pod biustem (underbust),
  • gorset na biust, a więc obejmujący zarówno brzuch, jak i piersi (overbust).

Gorset overbust sprawdzi się w szczególności w przypadku kobiet o pokaźnym biuście. Suknia ślubna z gorsetem underbust będzie dobrym wyborem, jeśli chcesz podkreślić swoją talię.

Różnice między gorsetami ujawniają się też przy zapięciach. W tym przypadku do wyboru masz zapięcia wiązane, zapięcie na zamek lub na fiszbiny. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Wybierając jedno z nich, warto pamiętać nie tylko o kwestiach estetyki, ale i wygody podczas przyjęcia weselnego.

Do jakiej figury najlepiej pasuje suknia ślubna z gorsetem?

Zapoznając się z ofertą naszego salonu sukien ślubnych w Szczecinie, przekonasz się, że wybór różnorodnych gorsetów jest naprawdę duży, więc tak naprawdę każda przyszła Panna Młoda znajdzie kreacje dostosowaną zarówno do swojej sylwetki, jak i indywidualnych preferencji. Tak naprawdę odpowiednio dobrany gorset może podkreślić atuty każdej figury, niezależnie od tego, czy chcesz nieco zatuszować swój pulchny brzuch, uwydatnić piersi czy mocniej podkreślić talię. Co więcej, to w dużej mierze dzięki niemu poczujesz się w dniu swojego ślubu jak prawdziwa księżniczka.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.